Dienoraštis
TOP 10 Populiariausių Karpinių Ritėlių
Teisingai parinktas karpinis ritėklas veikia ne tik kovos su žuveimi kokybę, bet ir jos malonumą, o tai, atrodo, yra svarbiausia šiame pomėgyje. Šiame įraše susikoncentruosime, kad pateiktume svarbiausias karpinio ritėklo savybes ir taip pat atskleistume 10 šiuo metu populiariausių modelių, kurie džiugina nesuskaičiuojamą kąrpių žvejų būrį.
-
Karpinės ritės su priekiniu stabdžiu ar su laisva eiga?
-
Guoliai karpinėje ritėje
-
Stabdys karpinėje ritėje
-
Karpinės ritės komponentų kokybė
-
Karpinės ritės korpusas
-
Karpinės ritės spulės talpa
-
Karpinės ritės svoris ir balansavimas
-
Rankenėlė karpinėje ritėje
-
TOP 10 karpinių ričių
Karpinė ritė su priekiniu stabdžiu ar su laisva eiga?
Pagrindinis karpinių ričių skirstymas apima modelius su tik priekiniu stabdžiu, bei tuos, kurie papildomai turi laisvą eigą – tai tam tikro tipo sankabą, naudojamą pradiniame įkandimo etape, kai žuvis pasiima masalą ir plaukia tolyn. Dėl nuomonės tarp šių dviejų variantų, karpininkai yra nesutariantys, bet pastaraisiais metais pastebimas didesnis paklausa už modelius be laisvos eigos.
Abi konstrukcijos turi savo privalumų ir trūkumų. Modeliai su laisva eiga pasižymi patogumu greitai perjungti stabdžio veikimą vienu judesiu. Tuo tarpu modeliai be laisvos eigos, dėl paprastesnės konstrukcijos, yra paprastai ilgaamžiškesni, kadangi mažiau papildomų komponentų mažina gedimo riziką.
Guoliai karpinėje ritėje
Yra paplitusi nuomonė, kad guolių skaičius ritėje yra jos darbo kokybės sinonimas. Tikrai yra daug tiesos, tačiau svarbi ne tik guolių kiekis, bet ir jų kokybė! Modeliai su mažesniu, bet geros kokybės guolių skaičiumi, veiks sklandžiau ir ilgiau nei abejotinos kokybės guoliai, įdėti į ritę net keletu vienetų.
Stabdys karpinėje ritėje
Stabdys yra viena iš pagrindinių ritės dalių, leidžianti reguliuoti spaudimą, reikalingą išleisti valą iš spulės metu. Karpininkystėje stabdžio tikslumas nėra toks svarbus kaip, pavyzdžiui, spiningavime, tačiau neabejotinai tai daro įtaką bendrai naudojimo kokybei. Karpinėse ritėse randame modelius su klasikiniu, "ilgu" stabdžiu, kuriam nuo pilno atleidimo iki visiško spulės fiksavimo reikia keletą sukimosi kartų, ir modelius su vadinamuoju "Quick Drag" (greitu stabdžiu), kuriam tokioje situacijoje reikia tik pusės sukimo!
Kitas svarbus elementas karpinėse ritėse yra stabdžio jėga, išreikšta kilogramais. Kuo didesnis šis skaičius, tuo ritė visiškai užfiksuotoje padėtyje gali priešintis didesniam holuojamos žuvies pasipriešinimui, o tai yra ypač naudinga sudėtingose situacijose, kai negalime leisti žuvei paimti nė centimetro valo.
Komponentų kokybė karpinėje ritėje
Nuo komponentų kokybės ir konstrukcijos tikslumo priklauso, ar ritė bus maloni naudoti ir ilgaamžiška. Paprasčiausia konstrukcija, naudojanti būtinus veikimui elementus, bet pagaminti tiksliai ir iš aukštos kokybės medžiagų, leis mėgautis ritės naudojimu ilgesnį laiką nei "technologijomis apkrautas" modelis, kurio komponentai yra žemos kokybės.
Karpinės ritės korpusas
Nuo ritės korpuso priklauso jos ilgaamžiškumas, kadangi jis tarsi skeletas palaiko visus komponentus tinkamose vietose. Dažniausiai naudojama medžiaga korpusui yra grafitas, tačiau gamintojai lenkiasi prie vis naujesnių, lengvesnių ir ilgaamžiškesnių medžiagų. Karpinės ritės korpusas taip pat turi įtakos svoriui, kadangi tai yra didžiausia jos dalis. Nors žvejojant su valties išvežimu svarbaus skirtumo nėra, ar ritė sveria 500 ar 700g, tačiau metant į tolimus atstumus, lengvesnis modelis akivaizdžiai yra dar vienas reikšmingas veiksnys, turintis įtakos tolimų metimų pasiekimui. Bendrai kalbant, kuo mažesnis korpuso svoris, tuo patogiau naudotojui, tačiau kartais tai tampa antrinio svarbumo.
Spulės talpa karpinėje ritėje
Karpinės ritės dažniausiai yra didelės modeliai, kurių spulėje telpa šimtai metrų storos, virš 0.30mm valos. Renkantis karpinę ritę verta apsvarstyti, ar iš tikrųjų mums reikia didelio "Big Pitt" tipo modelio, kadangi žvejojame su valties išvežimu tolimuose atstumuose, ar pakaks mažesnio ir smulkesnio modelio, nes mūsų karpininkystės būdas nereikalauja didelio valos kiekio ritėje. Be talpos, kai kuriose karpininkystės metodikose svarbus ir spulės forma. Ilgas spulės su didesniu skersmeniu geriau išleidžia valą metimo metu, todėl metikams tai yra svarbus aspektas renkantis ritę. Kalbant apie spules, taip pat verta patikrinti ar pasirinkta ritė turi galimybę įsigyti atsarginę spulę, kadangi ji praverčia, kai reikia naudoti kitą valos storį ar pavyzdžiui pleteną.
Svoris ir balansavimas karpinėje ritėje
Kaip jau minėjome, daugumoje atvejų ritės svoris neturi didelės reikšmės sėkmingam karpininkystei. Tačiau yra atvejų, pavyzdžiui, metant į atstumus viršijančius 150 m, kai mažesnis ritės svoris įtakoja greitį, o tai labai svarbu metant montažą į tokius atstumus. Kalbant apie ritės balansavimą, rinkoje yra modelių, kurie buvo tobulinti ir šiuo atžvilgiu, ir pasižymi centrinio svorio perkėlimu į jos vidurį, tačiau karpininkystėje tai nėra tokia svarbi savybė, nors ir daro įtaką patogumui metant ar holuojant žuvį.
Rankenėlė karpinėje ritėje
Rankenėlė karpinėje ritėje yra tai, kas leidžia paprasčiausiai suvynioti valą ant spulės. Karpinėse ritėse svarbi patogi rankenėlės rankena, kuri leidžia patogiai laikyti ją ilgų kovų su karpiais iš tolimų atstumų metu. Dažniausiai tokia rankena būna pagaminta iš guminės medžiagos, tačiau labai populiarūs yra mediniai užbaigimai, suteikiantys estetikos. Rankenėlė gali būti sulankstoma paprastai, atsukant ją, arba per greitą mygtuką, kuris yra labai patogu, leidžianti padėti strypus labai arti vienas kito vadinamuoju anglų stiliumi. Rankenėlė dažniausiai pagaminta iš metalų lydinio, tai daro ją patvarią.
Top 10 Populiariausių karpinių ričių
Mūsų populiariausių karpinių ričių sąraše pateikėme modelius, kurie išsiskiria tarp konkurentų puikiu kokybės ir kainos santykiu ir ne be priežasties yra dažniausiai perkami modeliai rinkoje.