Dienoraštis
Kuo skiriasi dipai nuo buosterių?
Karpiai yra itin išrankios žuvys, kurioms neretai tenka nemažai pastangų, kad mūsų masalas prikaustytų jų dėmesį. Todėl meškeriotojai, specializuojantys šių kaprizingų žuvų gaudyme, naudoja įvairias „priemones“ pritraukti jų dėmesį, tokias kaip proteino kamuoliukai tūkstančiuose kvapų, žvejybinis peletas bei intensyviai veikiantys jų pojūčius boosteriai ir dipai.
Šiame straipsnyje sutelksime dėmesį į šiuos du paskutinius produktus ir pabandysime paaiškinti, kuo jie skiriasi vienas nuo kito ir kada verta jų naudotis.
Pagrindinis žuvų pojūtis yra uoslė, kuri vaidina raktinį vaidmenį jų gebėjime atpažinti su masalu ir masalais susijusius kvapus netgi nereikalaujant, kad žuvys įsisiurbtų jas į burną. Būtent dėl šios priežasties žvejai pradėjo praktikuoti įvairių aromatų pridėjimą prie masalų, kad efektyviau pritrauktų žuvis.
Dipai ir stiprikliai yra skysti žuvų skanėstai, kurie skirti praturtinti masalų bei masalų kvapą. Jie pasižymi itin intensyviais kvapais, dažnai laikomais ryškiais, pavyzdžiui, kalmarų, fermentuotų krevetėlių kvapu ir tais šiek tiek malonesniais nosiai – vaisių, netgi gumos baliono kvapu.
Pagrindinis šių produktų skirtumas yra jų konsistencija: stiprikliai yra mažiau tiršti ir dažniausiai naudojami grūdų, granulių užliejimui. Tuo tarpu tiršti dipai skirti mūsų masalų stiprinimui, vėliau juos įmaudami ant plauko.