Pagrindinės pletenės
Pagrindinė pletenė karpinėje žūkleje naudojama ne mažiau dažnai nei monofilinė virvė. Pletenė kaip pagrindinė virvė dažniausiai pasirenkama karpininkų, kurie žvejoja iš plataus atstumo su išveža, dėl jos beveik nulinio tamprumo. Tačiau vis labiau populiarėja pletenės naudojimas ir metant tolimus atstumus, nes pletenė pasižymi puikiu mažo skersmens ir atsparumo santykiu.
Pagrindinės pletenės savybės
Mažas tamprumas - Tai vienas iš svarbiausių aspektų, dėl kurių ji naudojama tam tikromis žvejybos sąlygomis. Padėdami įrangą su išveža atstumuose, dažnai siekiančiuose iki 400 ar net 500 metrų, pletenė daug greičiau signalizuos apie įkandimą, ko negalime pasakyti apie monofilinę virvę.
Pynimas - Atrodo, nedidelė svarba, bet vis dėlto! Naudojamo pletenės pynimo kiekis yra labai svarbus. 8-siūlių pletenės turi skerspjūvio formą, artimą monofilinės virvės skerspjūviui. Tai svarbu metant, kai apvali pletenės forma generuoja žymiai mažesnį trintį per metimą. 4-siūlių pletenės dažniausiai naudojamos žvejojant su išveža, kur skerspjūvio forma nėra tokia svarbi.
Plūdrumas - Padalijimas yra paprastas - rinkoje galime rasti pletenę, kuri plūduriuoja ant vandens, yra neutrali arba gerai skęsta. Kiekviena pletenės rūšis ras savo panaudojimą karpinėje žūkleje. Plūduriuojančios pletenės puikiai tiks šėrimui raketėmis, neutralios gerai gulės ant povandeninių augalų viršūnių, o skęstančios glaudžiasi prie dugno ir neįbaugina žuvų.
Atsparumas - Didelis atsparumas mazge yra dar vienas privalumas, dėl kurio naudojama pletenė kaip pagrindinė virvė. Žvejojant karpius arti kietų kliūčių, pletenės didelis atsparumas, kartu su mažu tamprumu, suteikia didelę galimybę sėkmingai ištraukti žuvį tokiomis sąlygomis.
Patikrinkite mūsų pagrindinių virvių asortimentą ir pritaikykite savo ritės kiekvienoms žvejybos sąlygoms.